MENU

Tady se nudit nebudete

Lázně Karlovy Vary, Jáchymov

Dvůr Stráň

Penzion se nachází v malebné lokalitě uprostřed přírody Krušných hor a zároveň 10 minut od centra Karlových Varů. Přímo kolem nás vedou turistické a cyklo stezky různých délek a obtížností. Jsme také dobrý výchozí bod pro plánování výletů do okolí.

Grilovací večery

Pro ubytované hosty pořádáme pravidelně v teplých letních dnech večerní venkovní posezení s grilováním, kde si můžete vychutnat panoramatické výhledy a ochutnat tradiční české speciality připravené na grilu.

Hrady a zámky – Loket, Bečov
Tradiční značky: Moser, Becherovka, Thun, Mattoni

Jízda na koni

Říká se, že svět je nejkrásnější z koňského hřbetu. Přesvědčte se, jestli je tomu skutečně tak. Nabízíme vyjížďky na koni krásnou přírodou, nebo výcvikové lekce pro děti i dospělé. Pro přímé rezervace také nabízíme zdarma povožení dětí na pony.

Jízda na kole

Cyklostezky – Dvůr Stráň je ideálním místem pro dovolenou na kolech, nachází se uprostřed malebné přírody, přímo na cyklistické stezce č. 6 v Krušných horách. Kola si u nás můžete pohodlně uložit do kolárny.
Nepřivezli jste si vlastní kolo? Využijte naši půjčovnu kol a vyrazte na výlet. K dispozici máme kola a příslušenství pro děti i dospělé.

Moderní skiareály
Nordic walking, aquaparky

Turistika půjčovna hůlek

Objevte spolu s námi značené trasy v okolí Dvora Stráň. Pomůžeme Vám zvolit takovou trasu, aby naplnila Vaše očekávání. Příroda Krušných hor je to pravé místo pro chodce a vyznavače nordic walkingu. Turistické trasy vedou jako po hřebenech hor, tak horem dolem, každý si může vybrat sobě odpovídající obtížnost cesty.

Doporučujeme navštívit:

Připravili jsme pro Vás výběr toho nejlepšího, co můžete v našem kraji navštívit.

Lázeňská města

Karlovy Vary

Karlovy Vary je malebné lázeňské město pyšnící se bohatou historií sahající až do 14. století. Při procházce historickým centrem města můžete obdivovat Mlýnskou, Sadovou, Tržní, Zámeckou a Vřídelní kolonádu, v nichž vyvěrá celkem 12 léčivých pramenů. Srdcem historické části města je Vřídelní kolonáda a pramen Vřídlo, tryskající až 12 m vysoko.

Golf, jezdectví
Cyklostezky

Jáchymov

aneb pomyslná brána Krušných hor. Město, které bude navždy znáno jako místo prvních radonových lázní s bohatou hornickou minulostí a ražbou tolarů. Navštívit zde můžete Královskou mincovnu, nebo některý z přístupných dolů.

Klínovec

Skiareál Klínovec

Skiareál Klínovec je největším a nejmodernějším lyžařským střediskem Krušných hor. Dohromady s německým areálem Fichtelberg vytváří InterSkiregion Fichtelberg-Klínovec který lyžařům nabízí 47 km sjezdovek. Nově navíc došlo k propojení Klínovce s Neklidem a Božím Darem.
Na sjezdovce Jáchymovská (15 minut jízdy od nás) jezdí lanovka s oranžovou krycí bublinou, která je na české poměry velmi unikátní svými parametry –měří totiž na délku 3 km, její šířka je až 100 m a převýšení 500 m. Více info ZDE.

Moderní skiareály
Nordic walking, aquaparky

Trail Park Klínovec

Trail Park Klínovec nabízí celkem 30 km sjezdových tras čtyř obtížností od lehčích po ty náročnější. Přímo v areálu je k dispozici také půjčovna. Lehké stezky jsou vhodné i pro rodiny s dětmi. Tyto stezky jsou vhodné také pro sjezd na koloběžkách. Vy i Vaše děti určitě oceníte, že celý areál je obsluhován lanovkou. Cestou na vrchol si nejen odpočinete, ale jako bonus se pokocháte krásnými výhledy do okolí. Více info ZDE.

Hrady a zámky

Hrad Loket

Hrad Loket je středověký hrad tyčící se na skalním ostrohu ze tří stran obklopený řekou Ohří je srdcem malebného městečka. Významným lákadlem pro mnohé návštěvníky především z řad dětí je expozice útrpného práva. Více info ZDE.

Moderní skiareály
Nordic walking, aquaparky

Zámek Bečov – Relikviář svatého Maura

Uprostřed krajiny Slavkovského lesa na břehu řeky Teplá se nachází městečko Bečov nad Teplou, jehož hlavním turistickým lákadlem je výjimečný historický areál s gotickým hradem, renesančním palácem a barokním zámkem.
Relikviář svatého Maura je výjimečnou zlatnickou památkou na území České republiky. Co do hodnoty, je tento předmět srovnatelný s korunovačními klenoty. Jeho vypátrání v roce 1985 se považuje za jeden z největších nálezů 20. století v tehdejším Československu. Více info ZDE.

Zábava nejen pro děti

Obora sv. Linhart

Obora sv. Linhart, která se rozkládá na ploše téměř 70 hektarů, kromě klasické pozorovatelny nabízí i ojedinělý pohled na zvířata a krajinu, a to shora. K tomu účelu slouží soustava můstků, která místy vyvede stezku až do šestimetrové výšky. Obora je rozdělena na tři části. Je možné zde pozorovat jelena siky Dybowského, daňka skvrnitého a prase divoké. Více info ZDE.

Moderní skiareály
Nordic walking, aquaparky

Rozhledna Diana

Rozhledna Diana Místní rčení praví „Kdo nebyl na Dianě, skutečně neviděl Karlovy Vary“ Z rozhledny Diana si můžete prohlédnout z výšky nejen historické centrum lázeňského města a okolí, ale také vrcholky Krušných hor, Slavkovský les i lázeňské lesy pod rozhlednou. Ve stejné místě se nachází také mini zoo a motýlí dům, což jistě ocení především Vaše děti. K rozhledně se můžete nechat pohodlně vyvézt lanovkou přímo od hotelu Pupp. Aktivní návštěvníci mohou využít značených tras a užít si cestou vzhůru krásy lázeňských lesů. Více info ZDE.

Ježíškova cesta

Ježíškova cesta je plná zábavy a úkolů pro malé i větší děti, které si mohou vybrat, zda se vydají na celý 13kilometrový, nebo zkrácený 5,6kilometrový okruh. Na trase plní různé úkoly, které zapisují do notýsku, který si předem zakoupí v Infocentru Boží Dar. Na infocentru pak děti po odevzdání vyplněného notýsku obdrží Ježíškovo razítko a malou odměnu. Více info ZDE.

Moderní skiareály

Muzea a prohlídky

Nordic walking, aquaparky

Muzeum Becherovky

Muzeum Becherovky Navštivte Karlovarskou tradici. Poznejte Becherovku a získejte skvělý zážitek díky pozoruhodné historii a dědictví Becherovky, jejímu jedinečnému procesu výroby, tajemství obklopující slavný recept a závěrečné ochutnávce produktů z portfolia Jan Becher. Více info ZDE.

Moser

Moser zažijte nezapomenutelný zážitek Nechte se provést kouzelným světem křišťálového skla Moser. Zažijete pravou atmosféru výroby skla, ucítíte vůni vypalovaných dřevěných forem, dýchne na Vás více než 155letá atmosféra historie sklárny Moser. Jedinečný zážitek můžete završit nákupem v prodejní galerii v Karlových Varech. Objevte s námi jedinečný křišťálový svět skla Moser! Více info ZDE.

Nordic walking, aquaparky